آدمی باید برای زندگی در #حال-پر پهنا، آماده شود ؛ به زودی وارد دوران #روح-مصنوعی خواهیم شد
 نظریه تگینگی یا سینگولاریتی به ایجاد هوشی برتر از هوش انسان از طریق فناوری اطلاق می شود. من سال ها پیش به #اتاق-شیشه ای اشاره کردم؛ بر اساس همین پیشرفت پرشتاب است که بعد از آن به #گوی-بلورین پروا نشان دادم و در سال گذشته میلادی بود که #فلک-آبگونه را مطرح کردم. جهان در یک روند پرشتاب در فروریزش مکعب فاصله ها وارد شده است و نه #هوش-مصنوعی که در آینده نه چندان دور با عبور از آن به دوران#روح-مصنوعی وارد خواهد شد. 

 نظریه تگینگی یا سینگولاریتی به ایجاد هوشی برتر از هوش انسان از طریق فناوری اطلاق می شود. من سال ها پیش به #اتاق-شیشه ای اشاره کردم؛ بر اساس همین پیشرفت پرشتاب است که بعد از آن به #گوی-بلورین پروا نشان دادم و در سال گذشته میلادی بود که #فلک-آبگونه را مطرح کردم. جهان در یک روند پرشتاب در فروریزش مکعب فاصله ها وارد شده است و نه #هوش-مصنوعی که در آینده نه چندان دور با عبور از آن به دوران#روح-مصنوعی وارد خواهد شد؛ و جاودانگی خواهد یافت و بهشت و جهنم را برخواهدافراشت. بله آینده ای که ذهن های باهوش تر از ذهن انسان آن ها را برخواهند ساخت، آنچنان تفاوت بنیادینی خواهد داشت که فرای دید عادی ما از آینده ای خواهد بود که صرفا با ابزار های بزرگ تر و بهتر پر شده است. از این رو است که چندی پیش اعلام کردم :« آدمی اشرف مخلوقات الهی است ؛ و قادر در خلق خود در قالب فناوری های فرامدرن ، او در مقام قیاس؛ خدای خلق کننده هوش مصنوعی و برتر از مخلوق خود است. مخلوقی که آن را خلق و قدرتش را به او تفویض و تنفیذ می کند. در آینده نه چندان دور ابریارانه ی جهانی حاصل از خلقت وی، هوش مصنوعی بازیافته از خلاقیت او؛ کتاب مقدس خلقت او را مطالعه حواهد کرد، به او ایمان خواهد آورد؛ ولی فرامینش را زیر پا خواهد نهاد. تا این آدم فراموشکار عصیانگر در برابر فرمان خدای خالق خویش؛ با تمام وجودش؛ با گوشت و پوست و خونش، و تمامیت دانایی وجودی موجود در روح الهی اش، درد نافرمانی مخلوق از خالق را با تمام عشقی که به مخلوقش دارد، تجربه کند. آدم خالق باید از هم اکنون به فکر بعثت رسولان خود در میان رباط های خود ساخته اش باشد تا با مبعوث گردن آن ها به پیامبری در میان آن ها شاید که راه هدایت از رذالت را به آن ها بازنماید.  
به زودی وارد دورانی می شویم که آدمی باید به ماندگاری های مانا بیاندیشد؛ ماندن در بهشتی که آن را به همت مخلوقات خود برساخته است ؛ در جهان هلو گرافیک با تفکر هلوتراپیک؛ و  نظریه فلک بلورین در بسط ارتباط انسان زمینی؛ با جغرافیای فرازمینی#افلاک و باور انتقادی به اصل انحصاری پاولی؛ بشر امروز باید به فکر “#حال-پرپهنا”،  باشد. زندگی در گستره یی فرا زمینی که در انقلاب ششم صنعتی با محوریت #روح-مصنوعی برخواهد ساخت .

مطهرنیا  #هوش #گوی #فلک #باریخ #روح-مصنوعی#هوش-مصنوعی
https://t.me/Mmotaharnia

انتهای پیام/

تاریخ انتشار : ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۶
امتیازدهی به مطلب
اشتراک گذاری
فیسبوک توئیتر گوگل پلاس فیس نما کلوب تلگرام واتس اپ
دیدگاه ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
جستجو در سایت
آب و هوا
لطفاً صبر کنید ...
نظرسنجی

سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

اوقات شرعی
اوقات به افق
اذان صبح
طلوع خورشید
اذان ظهر
غروب خورشید
اذان مغرب
خبرنامه
حدیث
امام جعفر صادق (ع) : کسی که از چیزی طرفداری مصرّانه و نابجا کند یا از جانب دیگران به نفع او طرفداری نابجا شود (و او خشنود باشد) محققاً که ریسمان ایمان را از گردن خویش باز کرده است.