گزارشی از رند: چشم انداز تعهدات هوایی ایالات متحده و پاکستان
چشم انداز تعهدات هوایی ایالات متحده و پاکستان توسط Jonah Blank، ریچارد S. Girven، آرزان تاراپور، جولیا A. تامپسون، آرتور چان   در موقعیتی که اقدام نظامی ایالات متحده در افغانستان ایجاد کننده ی ثباتی بسیار پایین تراز سطح مورد نظر در عملیات آزادی پایدار است، روابط امنیتی بین ایالات متحده و پاکستان وارد مرحله جدیدی خواهند شد. شکل گیری یک استراتژی برای تعامل آینده نیازمند درک عمیق از ضرورت های امنیتی خود در پاکستان است - یعنی عواملی که تعیین می کنند که چه نوع مشارکت واقعی هستند و نیروهای ژئوپولیتیک و تاریخی که همکاری پاکستان با ایالات متحده را شکل می دهند؛ توجیه کننده ی این درک عمیق از ضرورت های امنیتی در پاکستان می باشد.

این گزارش عوامل متعددی را از زوایای گوناگون بررسی می کند: در این زمینه، بحث های تاریخی درگیری ایالات متحده و پاکستان، برجسته کردن دو دوره پیش از مشارکت عمیق و کاهش قابل ملاحظه ای است؛ این طرح محاسبات استراتژیک پاکستان را با پنج کشور (هند، چین، افغانستان، عربستان سعودی و ایران)، که مهم ترین تصمیمات امنیتی را در اختیار دارند، را در بر می گیرد و برجسته ترین تمرکز پاکستان بر منازعات احتمالی با هند است. این گزارش در عین حال بررسی برخی از سناریوهای بالقوه، به روند آتی برای همکاری بین آمریکا و پاکستان، می پردازد. یافته های کلیدی ارائه شده این است که نفوذ ایالات متحده بر گزینه های امنیتی پاکستان محدود است و نیروی هوایی ایالات متحده به طور موثر به عنوان«رهبری با کالای ازدست رفته؛[1] "loss leader"» یا به اصطلاح، «رهبری هزینه محور، نه درآمد زا»، در این رابطه عمل می کند. یک توصیه کلیدی برای برنامه ریزان ایالات متحده است که از الگوی چرخه رابطه استفاده کنند. با توجه به روابط امنیتی رو به رشد بین ایالات متحده و هند، هر گونه مشارکت در آینده با پاکستان ممکن است با مجموعه ای از چالش های جدید مواجه شود. با این حال، اگر تاریخ یک راهنما باشد، ایالات متحده به خوبی توصیه می شود که در زمان موقت خود درگیر نشود، نه زمان بعد از راه اندازی مجدد.

یافته های کلیدی

نامزدی

عاقلانه است که نیروی هوایی ایالات متحده (USAF) سطح پایداری از تعامل با نیروی هوایی پاکستان (PAF) را حفظ کند، نه این که تلاش کند تا برای حل و فصل سریع زودهنگام چرخه ی بعدی شروع شود. USAF باید برای چرخه بعدی آماده شود - اکنون. این می تواند و باید انجام شود به نحوی که به افزایش مشارکت امنیتی بین ایالات متحده و هند برنگردد. اما اگر گذشته به آینده نزدیک، و فاصله ی میان این چرخه ها کم باشد، احتمالا این چرخش به چرخش دیگر با پاکستان نیز خواهد انجامید، و ممکن است به عنوان دو چرخه ی بازگشت کننده عمل کند که در عمل، به معنای واقعی کلمه یک شب برای آمریکا تمام شود.

روند آینده، رویداد آینده، روندی که در آینده پیش خواهد رفت

ایالات متحده آمریکا باید نقش خود را به عنوان " رهبری با کالای ازدست رفته" در روابط ایالات متحده و پاکستان درک و پذیرفته باشد. USAF نباید انتظار داشته باشد که ارتباط آن با PAF به عنوان بخشی از هدایت های درون سازمانی باشد: PAF کمتر برای ارائه ایاالت متحده آمریکا نسبت به بالعکس، در حالی که مزایای ارائه شده از سوی پاکستان (اطلاعات انسانی برای مبارزه با تروریسم، تسهیل آشتی طلبان، همکاری های عدم گسترش و تضمین های سیاسی ثبات منطقه ای) به سایر بخش های امنیتی ایالات متحده متصل خواهد شد.

توصیه ها

نیروی هوایی ایالات متحده (USAF) باید اکنون برای چرخه ی بعد از مشارکت یک شبه آماده شود.

USAF باید به رسمیت شناخته شود که "رهبر از دست دادن" روابط ایالات متحده-پاکستان در آینده است.

سیاستگذاران ایالات متحده آمریکا و ایالات متحده باید محدودیتهای ایالات متحده و بویژه ایالات متحده آمریکا را در انتخاب انتخابات پاکستان درک کنند.

هواداران ایالات متحده آمریکا و ایالات متحده باید انتظارات پاکستان را درباره آنچه از نظر سیاسی قابل اجرا در ایالات متحده است، کالیبراسیون کنند. آنها همچنین باید تأثیر تنزل سخنان افراد عضو جامعه سیاست ایالات متحده را تشخیص دهند.

موضوع همیشه به تغییر شرایط جغرافیایی سیاسی، ایالات متحده باید همچنان به تأیید تعمیر و نگهداری، آموزش و حمایت از نیروهای موجود نیروی هوایی پاکستان (PAF) F-16 و احتیاط از تماس برای رها کردن (یا تسریع) انتقال آتی باشد.

در همکاری با دفتر نماینده دفاعی پاکستان، ایالات متحده آمریکا باید افزایش آموزش و آموزش بین المللی متمرکز بر غیرمترقبه را برای دانشجویان PAF افزایش دهد.

USAF باید فرصتی برای PAF برای ارسال یک مأمور انتخابی برای خدمت به عنوان یک مربی در مدرسه ایاالت متحده فراهم کند.

USAF باید تمرینات USAF-PAF و آموزش در مورد توانایی های فنی موجود، به ویژه کسانی را که قابلیت های کمک های بشردوستانه / امداد رسانی را پشتیبانی و یا فعال می کنند، تمرکز کنند.

ایالات متحده باید - تا حد امکان بدون اینکه با روابطش با هند روبرو شود، فروش سیستم های فنی را که از همکاری بهتر در زمینه های منافع مشترک، مانند مبارزه با تروریسم یا ماموریت های ضد شورش کمک می کند، در نظر می گیرد.

USAF باید در مورد امکان به اشتراک گذاشتن درس های خدماتی و بهترین روش ها از طریق مبادلات کارشناسان موضوعی بحث کند.

جدول محتوایی گزارش:

فصل اول

معرفی

فصل دوم

زمینه تاریخی برای تعهد USAF-PAF

فصل سه

زمینه ژئواستراتژیک: روابط امن امنیتی در پاکستان

فصل چهار

روند در آینده برای USAF به عنوان رهبر از دست دادن در رابطه: راه برای موفقیت، مشکلات از اجتناب از

فصل پنجم

توصیه ها

پیوست اول

ترتیب نظامی ارتش پاکستان: عناصر کلیدی

ضمیمه B

مبانی همکاری امنیتی: تحقیق انجام شده توسط رند

نیروی هوایی پروژه

تحقیقاتی که در این گزارش توصیف شده بود برای نیروی هوایی ایالات متحده تهیه شد و توسط برنامه استراتژی و دکترین در پروژه RAND پروژه AIR FORCE اجرا شد.

 

این گزارش بخشی از گزارش تحقیقات شرکت RAND است. گزارش های RAND ارائه یافته های تحقیقاتی و تجزیه و تحلیل عینی است که به چالش های موجود در بخش های عمومی و خصوصی رسیدگی می کند. همه گزارش های RAND تحت بررسی دقیق همکاران برای اطمینان از استانداردهای بالا برای کیفیت تحقیق و عینیت است.

 

اجازه داده شده است که این سند الکترونیکی را تنها برای استفاده شخصی تنها کپی کنید، تا زمانی که بدون تغییر و کامل باشد. از این نسخه ها جهت استفاده تجاری کپی نشود. ارسال غیرمجاز PDF های RAND به یک وب سایت غیر RAND ممنوع است. PDF های RAND تحت قانون کپی رایت محافظت می شوند. برای اطلاعات در مورد چاپ مجدد و پیوند مجوز، لطفا به صفحه مجوز RAND مراجعه کنید.

 

شرکت RAND موسسه غیر انتفاعی است که به بهبود سیاستگذاری و تصمیم گیری از طریق تحقیق و تجزیه و تحلیل کمک می کند. نشریات RAND لزوما منعکس کننده نظرات مشتریان و حامیان تحقیق آن نیست.

 

جزئیات سند

کپی رایت: شرکت RAND

در دسترس: در دسترس است

فرمت چاپ: مقاله

صفحات کاغذی: 128

لیست قیمت: 36.00 $

قیمت کتاب: $ 28.80

مقاله ISBN / EAN: 9780833099358

DOI: 10.7249 / RR2107

شماره اسناد: RR-2107-AF

سال: 2018

سری: گزارش های پژوهشی

کاوش

مرور بر اساس سری

مرور توسط نویسندگان

آگاه باشید

جریان های RAND سنتی

در نشست خبری RAND، اخبار، و تفسیر با رسمی خبرنامه رسمی راند، در بالای صفحه قرار بگیرید.

 

[1] Loss leader: Many of the compact discs sold by the store are sold as loss-leaders to attract consumers to buy other products.

رهبری با کالای ازدست رفته، رهبری هزینه محور : بسیاری از دیسک های فشرده که توسط فروشگاه به فروش می رسند، به عنوان رهبران از دست رفته به منظور جذب مصرف کنندگان برای خرید محصولات دیگر فروخته می شوند.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار : ۱۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۶
امتیازدهی به مطلب
اشتراک گذاری
فیسبوک توئیتر گوگل پلاس فیس نما کلوب تلگرام واتس اپ
دیدگاه ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
جستجو در سایت
آب و هوا
لطفاً صبر کنید ...
نظرسنجی

سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

اوقات شرعی
اوقات به افق
اذان صبح
طلوع خورشید
اذان ظهر
غروب خورشید
اذان مغرب
خبرنامه
حدیث
امام جعفر صادق (ع) : پناهنده به خدا آسوده و محفوظ است، و دشمنش ترسان و بی یاوری.