تبلیغات
سایت رسمی دکتر مهدی مطهرنیا ـ آینده پژوه اجتماعی - فرهنگی و ارتباطات سیاسی - مطالب شهریور 1395


Admin Logo
themebox Logo
!-- www.newseek.ir -->
تاریخ:بیست و یکم شهریور 95-10:53

تبادل سفیر میان تهران و لندن، عامل ایجاد اطمینان در سرمایه‌گذاران

۱۰۱۲
کد خبر: 408436 A

مطهرنیا در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد؛

یک استاد روابط بین‌الملل دانشگاه تاکید کرد: ارتقای روابط ایران و بریتانیا در ایجاد اعتماد و اطمینان‌بخشی به سرمایه‌گذاران و بانکداران اروپایی برای حضور در تهران اثر مثبتی داشته باشد.


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : مصاحبه 
دنبالک ها: تبادل سفیر میان تهران و لندن، عامل ایجاد اطمینان در سرمایه‌گذاران 
تاریخ:بیست و یکم شهریور 95-10:42

یادداشت - مهدی مطهرنیا تروریسم مهمترین دشمن استراتژیک آمریکا در هزاره سوم میلادی

نوآوران -

مبارزه با تروریسم به عنوان یکی از مهمترین ارکان شکل‌دهی به استراتژی امنیتی ایالات متحده آمریکا در دهه 1990 میلادی مطرح شد. در گام نخست تئوری برخورد تمدن‌ها با توجه به نظریه هانتیگتون اولین رکن از ارکان تئوری جدید آمریکا تحت عنوان «پیش دستی» را شکل داد. در گام دوم «تنت» رییس اسبق سازمان «سیا» تروریسم را نخست در اسناد ملی آمریکا و گزارش‌های نوبه‌ای که به رییس جمهور ایالات متحده آمریکا ارائه می‌کرد، به عنوان دشمن اصلی ایالات متحده آمریکا مطرح کرد.ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : مصاحبه  یادداشت 
دنبالک ها: تروریسم مهمترین دشمن استراتژیک آمریکا در هزاره سوم میلادی 
تاریخ:دهم شهریور 95-16:28

"کاتالیزور" فرجام "برجام"

مهدی مطهرنیا در گفتگو با فرارو "نامه های آرامش بخش آمریکایی"را بررسی کرد
کد خبر: ۲۸۷۵۸۴
۱۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۱

Image result for ‫مطهرنیا‬‎
فرارو-
یک استاد دانشگاه درباره تاثیر نامه های اطمینان بخش بر تسهیل مبادلات مالی و بانکی گفت: «این نامه ها می تواند کاتالیزور و شدت بخش ایجاد شکاف در فضای روانی مسموم در ارتباط با آینده برجام باشد.»

محمدجواد ظریف با اشاره به نگرانی بانک‌های خارجی در خصوص برقراری ارتباط با تهران گفت ایران آمادگی دارد برای رفع این مشکل از اوفک (اداره نظارت بر دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا) نامه آرامش‌بخش دریافت کند.
ظریف گفت «اگر فضاسازی‌های رسانه‌ای توسط گروه‌های مخالف توافق هسته‌ای در آمریکا، دوستان را نگران کرده، ما آمادگی داریم از اداره نظارت وزارت خزانه‌داری ایالات متحده برای بانک‌هایی که مایل به همکاری با جمهوری اسلامی هستند نامه آرامش‌بخش تهیه کنیم که بدون نگرانی بتوانند با ایران ارتباط داشته باشند»
اوفک مسئول نظارت بر حسن اجرای قوانین و مقررات ایالات متحده در زمینه تحریم‌های خارجی است و دریافت نامه آرامش‌بخش شیوه‌ای برای ایجاد اطمینان در معاملات به ویژه معاملات مالی و بانکی است.
آیا صدور نامه های آرامش بخش از سوی آمریکا می تواند موانع ارتباطات بانکی میان ایران و بانک های بزرگ اروپایی را رفع کند؟
دکتر مهدی مطهرنیا استاد دانشگاه و کارشناس روابط بین الملل در گفتگو با فرارو گفت: «نامه های اطمینان بخش در ارتباط با فضای روانی ناشی از تحریم های فلج کننده بین المللی علیه ایران در حدود 5 سال پایانی پرونده هسته ای است. تحریم ها علیه ایران بعد از انقلاب و ماجرای سفارت آمریکا تعریف نظری شد و چیز جدیدی نبود که بر اساس پرونده هسته ای بوجود بیاید.»ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دنبالک ها: "کاتالیزور" فرجام "برجام" 
تاریخ:نهم شهریور 95-18:29

روس‌ها پنهان دراسب تروای آمریكا هستند

روس‌ها پنهان دراسب تروای آمریكا هستند

آرمان امروز- احسان اسقایی: بعد ازكودتا درتركیه نگرش مسئولان این كشور ازهمكاری با غرب درمعادلات منطقه‌ای به سمت وسوی همكاری با شرق تغییركرده است. حضورجنگنده‌های روسی در ایران برای تجهیز وسوختگیری جهت سركوب داعش وهمچنین رایزنی‌های فشرده مقامات تهران، تركیه و روسیه با یكدیگر برای اتخاذ راهبرد هماهنگ با هم درباره سوریه باعث شده است حتی برخی از رسانه‌ها از ائتلاف جدیدی درمنطقه سخن بگویند كه درآینده در مقابل سایر ائتلاف‌ها قرار خواهد گرفت. هرچند حضور روس‌ها درپایگاه شكاری همدان واكنش‌های منفی و مثبتی را در داخل و خارج برانگیخته است اما اخیرا تركیه نیز بعد ازفسخ خصومت با روس‌ها اعلام كرده كه حاضر است پایگاه هوایی اینجرلیك را دراختیار روس‌ها قرار دهد. به هرطریق به نظر می‌رسد هم افزایی‌های منطقه‌ای درمقابل تحركات داعش درمنطقه درحال افزایش است وحال باید در انتظار بود كه آینده این همكاری‌ها به كجا ختم خواهد شد وچه آینده‌ای درانتظار منطقه خاورمیانه درپس این همكاری‌های بین‌المللی و منطقه‌ای به وجود خواهد آمد. به بهانه بررسی ائتلاف‌های به وجود آمده«آرمان امروز» با دكتر مهدی مطهرنیا آینده پژوه وكارشناس ارشد روابط بین‌الملل به‌گفت‌وگو پرداخته است که درادامه می‌خوانید:


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دنبالک ها: روس‌ها پنهان دراسب تروای آمریكا هستند 
تاریخ:نهم شهریور 95-18:18

مطهرنیا: توانایی دانشگاه آزاد اسلامی برای وارد‌کردن آشتی با طبیعت در فرهنگ عمومی/ آسیب دیدن محیط زیست، کاهش قدرت ملی

مطهرنیا: توانایی دانشگاه آزاد اسلامی برای وارد‌کردن آشتی با طبیعت در فرهنگ عمومی/ آسیب دیدن محیط زیست، کاهش قدرت ملی

سه‌شنبه 26 مرداد 1395 - 15:55

Image result for ‫مطهرنیا‬‎

رئیس پژوهشکده علوم اجتماعی و انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با دارا بودن بیش از نیمی از جامعه دانشگاهی کشور، دارای جایگاه ویژه‌ای در ساخت فرهنگ عمومی است و می‌تواند آشتی با طبیعت و حفظ محیط زیست را وارد فرهنگ عمومی کند.


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : مصاحبه 
دنبالک ها: مطهرنیا: توانایی دانشگاه آزاد اسلامی برای وارد‌کردن آشتی با طبیعت در فرهنگ عمومی/ آسیب دیدن محیط زیست، کاهش قدرت ملی 
تاریخ:نهم شهریور 95-17:48

مطهرنیا: دلیل نزدیکی ترکیه به روسیه، امتیاز گرفتن از آمریکاست

مطهرنیا: دلیل نزدیکی ترکیه به روسیه، امتیاز گرفتن از آمریکاست

یکشنبه 24 مرداد 1395 - 10:30
مطهرنیا

دکتر مهدی مطهرنیا در گفتگو با ایسکانیوز دلایل نزدیکی ترکیه به روسیه را مورد تحلیل و تبیین قرار داد.


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : مصاحبه 
دنبالک ها: مطهرنیا: دلیل نزدیکی ترکیه به روسیه، امتیاز گرفتن از آمریکاست 
تاریخ:یکم شهریور 95-18:26

دکتر "مهدی مطهرنیا" در گفتگو با دیدبان روسیه بررسی کرد:

دکتر "مهدی مطهرنیا" در گفتگو با دیدبان روسیه بررسی کرد:
فرصت‌ها و چالش‌های افزایش همکاری‌های نظامی ایران و روسیه
 
استقرار بمب‌افکن‌های روسی در پایگاه هوایی نوژه همدان و افزایش همکاری های نظامی ایران و روسیه در نوع خود واکنش‌های بسیاری را در داخل و خارج از کشور موجب شده و انعکاس گسترده رسانه‌ای داشته است. بسیاری نگرش مثبتی به حضور جنگنده‌ها و بمب‌افکن‌های روسیه در ایران دارند و در مقابل برخی دیگر بر این نظرند روابط ایران و روسیه روابطی اقتصادی است تا همکاری‌های نظامی و راهبردی. از همین رو دیدبان روسیه این هفته این موضوع را محور مصاحبه خود قرار داده و به گفتگو با دکتر "مهدی مطهرنیا" آینده پژوه سیاسی و کارشناس بین الملل پرداخته است.
 
دیدبان روسیه: استقرار بمب‌افکن‌های روسی در پایگاه هوایی نوژه همدان و افزایش همکاری های نظامی ایران و روسیه در نوع خود واکنش‌های بسیاری را در داخل و خارج از کشور موجب شده و انعکاس گسترده رسانه‌ای داشته است. بسیاری نگرش مثبتی به حضور جنگنده‌ها و بمب‌افکن‌های روسیه در ایران دارند و در مقابل برخی دیگر بر این نظرند روابط ایران و روسیه روابطی اقتصادی است تا همکاری‌های نظامی و راهبردی. از همین رو دیدبان روسیه این هفته این موضوع را محور مصاحبه خود قرار داده و به گفتگو با دکتر "مهدی مطهرنیا" آینده پژوه سیاسی و کارشناس بین الملل پرداخته است.

ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دنبالک ها: دکتر "مهدی مطهرنیا" در گفتگو با دیدبان روسیه بررسی کرد: 
تاریخ:یکم شهریور 95-18:22

اهمیت لیبی برای آمریکا مقطعی است/ قطع خطوط لجستیکی داعش با اروپا یکی از اهداف مبارزه در شهر «سرت»

مطهرنیا در گفت‌وگو با ایلنا:

حضور ایالات متحده در لیبی به بهانه کسب پرستیژ بین‌المللی است و در این مقطع یکی از چالش‌های اصلی رئیس‌جمهوری آمریکا، شهر سرت در شمال لیبی خواهد بود که داعش آنجا را به عنوان پایتخت جدید خود معرفی کرده بود.


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : مصاحبه 
دنبالک ها: اهمیت لیبی برای آمریکا مقطعی است/ قطع خطوط لجستیکی داعش با اروپا یکی از اهداف مبارزه در شهر «سرت»