تبلیغات
سایت رسمی دکتر مهدی مطهرنیا ـ آینده پژوه اجتماعی - فرهنگی و ارتباطات سیاسی - مطالب فروردین 1396


Admin Logo
themebox Logo
!-- www.newseek.ir -->
تاریخ:بیست و پنجم فروردین 96-00:54

فراموشی یک روز ملی به انگیزه‌های سیاسی!

گفت‌وگو با یک کارشناس ارشد علوم سیاسی

فراموشی یک روز ملی به انگیزه‌های سیاسی!

فناوری هسته ای

۲۰ فروردین ماه سال ۱۳۸۵ در تاریخ کشور ما روز ملی فناوری هسته‌ای نام گرفت و در تقویم رسمی هم ثبت شد؛ روزی که برای مردم ایران بسیار بااهمیت بود، زیرا کشورشان را در میان معدود کشورهایی می‌دیدند که به این فناوری دست یافته‌ است.

در همان سال رسانه‌ها بازتاب گسترده‌ای از این جریان داشتند، اما با گذشت چندین سال از این رویداد ملی و حواشی که در این راستا گریبانگیر کشور بود، برخی مطبوعات به تبع نگاه سیاسی خود به این روز ملی تا حدی بی‌توجه شده‌اند.


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : مصاحبه 
دنبالک ها: فراموشی یک روز ملی به انگیزه‌های سیاسی! 
تاریخ:بیست و پنجم فروردین 96-00:45

سلولیت های اجتماعی Social cellulitis

#مطهرنیا:
#سلولیت به ناهمواری های سطح بدن در قسمت هایی از بدن مانند کشاله های ران، شکم و باسن اطلاق می شود. سلولیت بیشتر در میان زنان نوجوان و بزرگسال رایج است.
من أین واژه را به عرصه علوم اجتماعی دعوت می كنم و تحت عنوان  #سلولیت های اجتماعی  Social cellulitis  إز آن یاد می كنم .
بعضی إز تجمع ها و جماعت ها در حیات اجتماعی ؛ دارای غلظت جنسیتی هستند؛ به عنوان نمونه ورزش های جنسیتی و ورزشگاه های جنسیتی وجود دارد. إز فوتبال تا وزنه برداری ورزش های مردانه محسوب می شوند؛ یا حضور. در مراسم عزاداری و سینه زنی این گونه اند.  یا بر عكس جماعت هایی غلظت زنانه دارند؛ و حضور مردان در آن ها چالش برانگیز است. إز این دست إز جماعت ها را سلولیت های اجتماعی Social cellulitis می نامم .
در ( گوی بلورین ) حیات آینده بشر و انطباق " واقعیت زندگی " با سیاه چاله ی "#واقعیت_موازی" یا فضای #مجازی زندگی بشر فردا این #سلولیت های اجتماعی ؛ بسی چالش برانگیزتر جلوه خواهند كرد. 
#دیوار-نوشته ها #مطهرنیا 
https://t.me/Mmotaharniaداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دنبالک ها: سلولیت های اجتماعی Social cellulitis 
تاریخ:بیست و پنجم فروردین 96-00:08

پوپولیسم کور

#مطهرنیا : 
#پوپولیسم ها #دُن-كیشوت وار با کاروان ترقی مبارزه می کنند ؛ #رابین_هود وار تقسیم ثروت می کنند؛ و #مسیح گونه ادعای #قداست و #منجی گری دارند. 
#پوپولیسم #احمدی_نژاد 
پوپولیسم کور

#مطهرنیا: 
#پاپیولیسم-كور پایگاه اجتماعی خود را در میان بخشی از طبقات پایین و #حاشیه نشین طبقات دیگر دنبال می كند كه وجه مشتركشان انفعال است. 
بخش اصلی مخاطب و جامعه هدف این نوع از  #پوپولیسم "#عوام" هستند؛ نه #توده ها؛ این دو بخش مخرج مشتركشان این است كه هر دو  #طبقه پایین #جامعه هستند، اما توده ها در برابر تحریك فعال و عوام منفعل می باشند. 
"حاشیه طبقات "دیگر نیز همان بخش منفعل و تحریك پذیر طبقات دیگر را دربر می گیرد كه در عین قرار گرفتن در #طبقه های #متوسط و بالا منفعلانه؛ #تحریك پذیر و لجبازانه #رفتار و #كنش سیاسی از خود برود می دهند . 
برای افرادی كه با چیزی بیش از الفبای #سیاست آشنا هستند، #پاپیولیسم_كور احمدی نژاد در سال ١٣٨٤ هویدا بود. 
در رفتارشناسی سیاسی؛ زبان بدن كافی است كه سیگنال های حداقلی را یتوانید در دست بوسی های آشكار؛ خودبزرگ بینی های مواج ؛ و بلندپروازی های حریصانه ردیابی كنید. 
نیازی نیست یك دهه هزینه دهیم و با این پرسش روبرو شویم كه : چه فردی پاسخگوی این رگه  اكتشافی #بصیرت ؛  #دوراندیشی  و #اصالت انقلابی است؟ 
https://t.me/Mmotaharnia
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : درنگ های تنهایی 
تاریخ:بیست و چهارم فروردین 96-23:18

سناریوهای واشنگتن برای مهار کره‌شمالی/ امکان‌سنجی شروع جنگ از خاورمیانه تا شرق آسیا

مطهرنیا در گفت‌وگو با ایلنا بررسی کرد:


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دنبالک ها: سناریوهای واشنگتن برای مهار کره‌شمالی/ امکان‌سنجی شروع جنگ از خاورمیانه تا شرق آسیا 
تاریخ:بیست و چهارم فروردین 96-22:51

تجربه روانی یک ملت، در نشست (باریخ شناسان "آینده پژوهان"جوان)

تجربه  روانی یک ملت

مهدی مطهرنیا

روی کار آمدن هوگوچاوز در ونزوئلا  فوریهٔ ۱۹۹۹ م. –مارس ۲۰۱۳ م، محمود احمدی نژاد از مرداد سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۲، و دونالد ترامپ در ژانویهٔ سال  ۲۰۱۷ م؛ فکر من را که بالغ بر سه دهه سیاست خوانی، محیط بانی سیاست و تحللیل سیاسی کرده ام؛ و از طرفی در یک دهه گذشته به آینده پژوهی اجتماعی – فرهنگی و ارتباطات سیاسی روی آورده ام؛ بس به خود مشغول داشته است و این روزها با زمزمه های تلاش مجدد حضور پوپولیسم در هیبت جناب بقایی یا ظهور ممکن و مجدد شخص جناب احمدی نژاد به خود بیشتر مشغول داشته است. از این رو از پی درخواست های حضوری، تلفنی و تلگرامی، این نکات را برای شما دوستان عزیز تحت عنوان تجربه روانی یک ملت یا  Psychological experience of a nation بازگو می کنم . 


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : یادداشت 
تاریخ:شانزدهم فروردین 96-10:26

امکان گسترش فعالیت تروریستی در روسیه وجود دارد/ مشکلات اقتصادی دیر یا زود جامعه ملی روسیه را بر علیه پوتین تجهیز می‌کند

مهدی مطهر نیا در گفتگو با دیده‌بان ایران:

مطهر نیا با بیان اینکه اگر این اقدامات بتواند ادامه پیدا بکند از طرف مخالفان دولت مسکو مورد توجه بیشتر قرار خواهد گرفت اظهار کرد: ترور در سن پترزبورگ هم اکنون هزینه ها امنیتی روسیه را افزایش داده است و این خواستی است که رقبای مسکو در نظام بین الملل دارند؛ روس‌ها نمی توانند با توجه به محاصر اقتصادی به وجود آمده در چار چوب تحریم‌های پس از واقع اوکراین در سوریه بیش از این سرمایه گذاری کند این موضوع می‌تواند سرنوشت اقتصاد روسیه را با بحران رو به رو سازد.


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : مصاحبه 
دنبالک ها: امکان گسترش فعالیت تروریستی در روسیه وجود دارد/ مشکلات اقتصادی دیر یا زود جامعه ملی روسیه را بر علیه پوتین تجهیز می‌کند